Bezpečná inzercia zadarmo pre všetkých

FAQ

1. Prečo sa zaregistrovať?

Okamžitý bonus pri vložení prvej ponuky a registrácie

Registráciou na 1euro.sk, pridaním aukcie alebo inzerátu okamžite pripíšeme na váš účet kredit 10 eur. Ak ste právnická osoba alebo živnostník, získate kredit 100 eur, ktorý môžete využiť napríklad aj na 10 mesiacov prevádzky vášho nového e-shopu.

Buďte prvý

Čím skôr sa zaregistrujete, tým máte väčšiu šancu získať originálne mená alebo prezývky. Právnické osoby a živnostníci si môžu vybrať ešte neobsadené URL adresy (pre e-shop) aj samotné názvy firiem. Prečo mať e-shop s názvom 1euro.sk/kovacstvob554, keď môžete mať 1euro.sk/kovacstvo?

Ďalšie výhody

Ako prvý budete môcť vydražiť platinový banner a propagovať tak váš e-shop na celom portáli 1euro.sk po dobu 7 dní.

Prečo je tu tak málo inzerátov?

Každý raz musel nejako začať a my nie sme výnimkou. Vážime si preto každého nového klienta, ktorý nám pomôže naplniť portál zaujímavými ponukami. Na oplátku poskytneme výhody, pomôžeme pri nastavení inzerátov, e-shopov, aukcií. Budeme aktívne propagovať portál a tým v konečnom dôsledku hlavne vaše inzeráty. Vytvorme spolu priestor, v ktorom si každý nájde to svoje, či už ste kupujúci, alebo predajca.

Bezpečnosť je pre nás dôležitá

Naši administrátori a automatizované systémy denne kontrolujú dianie na portáli, v prípade podozrenia máme vytvorené postupy na konanie voči podvodným aktivitám. Komunikácia na portáli je šifrovaná, zabezpečená certifikátom SSL EV. Rovnakým certifikátom sú zabezpečené aj banky. Nemusíte sa teda obávať o svoje údaje ani o to, že zaplatíte za tovar, ktorý nedostanete.

2. Registrácia na 1euro.sk pre osoby, firmy a charitatívne alebo iné nadácie

Registrácia na 1EURO.sk je zadarmo a je veľmi jednoduchá. Vyplňte 3 registračné údaje – prihlasovacie meno, e-mail a heslo. Pozor! Niekedy je email mylne vyhodnotený a presunutý do spamovej schránky. Bez potvrdenia emailu nebude registrácia dokončená! Registrovať sa môžu iba užívatelia zo Slovenska. Vo výnimočných prípadoch so súhlasom 1Euro.sk sa môžu zaregistrovať predajcovia zo zahraničia, avšak musia mať profil s overenou adresou a splniť ďalšie požiadavky. Takáto registrácia sa riadi osobitnými podmienkami.

Pri registrácii firmy v sekcii Môj účet doplňte jej IČO a ďalšie údaje.

Ak sa chcete zaregistrovať ako charitatívna alebo iná nadácia, postupujte rovnako ako v prípade firmy a následne nás kontaktujte ohľadom ďalšieho postupu. Náš tím si takúto nadáciu overí a následne jej povolí možnosť vkladať ponuky na portál 1euro.sk. 

3. Overenie telefónneho čísla ZADARMO!

Stránka 1euro.sk vyžaduje, aby si každý nový člen zaregistroval svoje telefónne číslo, ktoré ma registrované na svoje meno/firmu. V sekcii Upraviť moje kontaktné a fakturačné údaje; zmeniť heslo vyplňte pole s Vaším telefónnym číslom a kliknite na Uložiť zmeny. Následne označte možnosť Overiť moje telefónne číslo a opäť Uložte zmeny. Na telefón s uvedeným číslom Vám pošleme SMS s overovacím kódom, ktorý zadajte do príslušného poľa.

Pozor! Z uvedeného telefónneho čísla budete môcť v budúcnosti platiť prostredníctvom sms platby, preto si zaregistrujte číslo, ktoré je oprávnené takéto operácie vykonávať. Číslo nie je možné neskôr meniť alebo upravovať.

Administrátori 1euro.sk môžu porovnávať uvedené telefónne čísla s firmami, ktoré sa zaoberajú registráciou telefónnych čísel. Aby sme zaistili, že sa na portál 1euro.sk nehlásia ľudia pod falošnou identitou, vyžadujeme pri registrácii uvedenie telefónneho čísla, na ktorom by sme Vás podľa nášho uváženia mohli kontaktovať a vykonať s Vami overenie registračných údajov. Telefónne číslo slúži len na vykonanie tohto kontrolného rozhovoru. Nebude Vám ponúkaná žiadna reklama.

4. Overenie adresy

Aby ste zvýšili svoju dôveryhodnosť na 1euro.sk, odporúčame Vám nechať si overiť svoju adresu. V časti Upraviť moje kontaktné a fakturačné údaje; zmeniť heslo vyplňte svoju adresu a po uložení zmien označte možnosť Overiť moju adresu. Na Vašu adresu Vám zašleme list s overovacím kódom a ďalším postupom. List zasielame cez Slovenskú poštu 1. triedou.

Používatelia s overenou adresou majú pri svojom mene zelenú obálku, ostatní len červenú.

5. Videonávody - Pozrite si, ako sa registrovať, overiť si adresu a dobiť kredit

V časti Videonávody si môžete pohodlne pozrieť, ako sa registruje a prihlasuje na 1euro.sk, krok po kroku Vám budú obrazovo znázornené jednotlivé postupy. Videonávody sa nachádzajú v spodnej časti portálu 1euro.sk v tmavej zvýraznenej časti, alebo kliknite TU.

6. Hodnotenia používateľov

Po každom úspešnom ukončení obchodu môžete ohodnotiť predajcu alebo kupujúceho. Prosíme všetkých členov, aby boli pri hodnotení objektívny a snažili sa pred vložením negativného hodnotenia skontaktovať predávajúceho za účelom nápravy.

1euro.sk používa systém hviezdičiek tak, že zelenou farbou sú označení spoľahliví predajcovia, sivou používatelia s malým počtom hodnotení, červenou farbou potenciálne rizikoví používatelia a modrou ostatní.

7. Upraviť moje kontaktné a fakturačné údaje; zmeniť heslo

Firemné údaje

Tu vyplňte NÁZOV FIRMY, IČO, DIČO a IČ DPH, ak chcete, aby bol používateľský účet vytvorený pre firmu. Tieto údaje budeme používať pri vystavovaní faktúr za dobíjanie kreditu a/alebo za ďalšie služby, ktoré si budete môcť objednať. IČO firmy alebo živnostníka systém automaticky kontroluje a v prípade nepravdivých údajov účet zablokuje.

Okrem toho si budete môcť otvoriť firemnú stránku alebo e-shop na 1euro.sk, vďaka čomu sa budete môcť prezentovať ešte výraznejšie.

Ak ste charitatívna organizácia, nadácia, združenie alebo nezisková organizácia, takisto vyplňte všetky údaje a kontaktujte administrátorov 1Euro.sk za účelom overenia dokumentov. 

V prípade, že chcete doplniť firemné údaje neskôr, alebo po tom, čo sme už overili vašu adresu, kontaktujte nás, prosím.

 

Fakturačná adresa

Tu napíšte údaje ako adresa, PSČ, mesto, krajina.

 

Poštová adresa

Tu napíšte svoju poštovú adresu, ak je iná ako fakturačná adresa, ak nie, zadajte také isté údaje, aké ste uviedli vo fakturačnej adrese.

 

Krátky popis o mne

Tu môžete popísať niečo bližšie o sebe. Ak plánujete predávať a pridávať tak viac ponúk na 1euro.sk, môžete sa tu prezentovať. Ak sa špecializujete na nejakú konkrétnu oblasť, popíšte to tu a zvýšite tak svoju dôveryhodnosť a šance na úspešný predaj.

 

Údaje pre obchod

Tieto údaje sa automaticky posielajú druhej strane (ak predávate, tak kupujúcemu, a naopak) pri úspešnom uzavretí obchodu tak, aby ste sa mohli ľahko dohodnúť na detailoch platby a prevzatia tovaru.

Uveďte tu hlavne údaje ako svoje celé menoadresu, kontaktné telefónne čísloe-mail a iné. Ak predávate a umožňujete platbu priamo na svoj účet, môžete uviesť aj číslo vášho účtu.

Môžete tu uviesť aj svoje obchodné podmienky, záruky a reklamácie.

8. Môj účet

V sekcii Môj účet môžete spravovať svoje údaje, dobíjať kredit, pridávať nové aukcie, inzeráty, oznamy a ak ste firma, môžete si otvoriť e-shop alebo firemnú stránku. Firemná stránka a e-shop sa vám aktivujú po zadaní IČO a ďalších firemných údajov v časti Upraviť moje fakturačné a kontaktné údaje.

9. Môj účet pri platbách cez 1euro.sk - Prijímanie platieb od kupujúcich

Tu môžete sledovať všetky pohyby, došlé platby, históriu platieb. Maximálna suma pre prijímanie platieb týmto spôsobom je v našom systéme nastavená do výšky 30 €. Ak pri vložení aukcie, inzerátu povolíte v ,,Možnosti platby" aj Prevod cez 1euro.sk, po zaplatení kupujúcim sa Vám tu zobrazí suma, znížená o sprostredkovateľský poplatok vo výške 5 %, ktorá bola vložená/zaplatená za Vašu ponuku/inzerát/aukciu. Výhodou využívania tejto služby je, že ak kupujúci od Vás kúpi predmet ponuky alebo vyhrá aukciu a zaplatí ihneď cez túto možnosť, suma sa Vám v priebehu niekoľkých minút po úspešnej platbe zobrazí v prijatých platbách a Vy môžete tovar odosielať kupujúcemu okamžite. Následne Vám prevedieme do 7 pracovných dní všetky platby, ktoré Vám došli za celý deň, na Váš účet, ktorý ste si nastavili v Upraviť moje kontaktné a fakturačné údaje; zmeniť heslo v sekcii Číslo účtu pre platbu cez 1euro.sk, kde zadávate bankový účet v IBAN tvare. Prosíme, venujte zvýšenú pozornosť pri vyplňovaní účtu!

V prípade, ak nám kupujúci oznámi, že po zaplatení mu tovar alebo predmet ponuky nedošiel do 5 pracovných dní, suma, ktorú zaplatil, Vám nebude prevedená do Vašej banky, ale ostane na Vašom účte na 1euro.sk, až pokým si vzájomne odsúhlasíte úspešné odoslanie a prijatie tovaru. V takomto prípade všetka konverzácia musí prebehnúť cez náš email admin@1euro.sk, prípadne Vás budeme kontaktovať telefonicky na čísle uvedenom vo Vašom profile.

Na sprostredkovateľský poplatok vo výške 5 %, ktorý Vám bol naúčtovaný za každú došlú platbu, Vám bude 1x mesačne vystavený daňový doklad - faktúra - a odoslaný na Váš email, ktorý ste uviedli pri registrácii.

 

10. Predávam, ponúkam, hľadám

Pridať - aukcia/inzerát alebo ponúkam/hľadám

Tu môžete pridať svoju aukciu, inzerát alebo ponúknuť, prípadne hľadať službu

 

Práve predávam

Tu sa vám zobrazia všetky vaše ponuky, ktoré predávate

 

Úspešne predané

Tu sa vám zobrazia všetky vaše ponuky, ktoré ste úspešne predali

 

Nepredané

Tu sa vám zobrazia všetky vaše ponuky, ktoré ste nepredali 

11. Predaj formou aukcie od 1 €

Ak chcete zvýšiť šance na úspešný predaj svojej ponuky a prilákať čo najviac kupcov, odporúčame zvoliť typ predaja formou aukcie. Najprv ako štartovaciu cenu nastavte 1 € a potom nastavte rezervačnú cenu na minimum sumy, za ktorú chcete svoju ponuku predať. Napríklad ak predávate auto za 2 000 €, tak štartovacia cena bude 1 €, rezervačná cena bude 1 999 € a kúpiť hneď bude 2 000 €. Ak niekto bude chcieť Vaše auto kúpiť formou aukcie, musí prihadzovať dovtedy, kým bude dosiahnutá rezervačná cena, alebo môže kúpiť auto ihneď stlačením Kúpiť hneď. To znamená, že auto sa predá až keď bude dosiahnutá rezervačná cena. Ak dosiahnutá nebude, aukcia sa skončí neúspešne a auto ostane nepredané. V tomto prípade odporúčame aukciu zopakovať a znížiť predajnú cenu. Tento typ predaja priťahuje najviac kupcov, pretože rezervačnú cenu pozná iba predajca, a tak kupec nevie, či kúpi auto za 100 € alebo za 1 000 €.

12. Predajca vyžaduje uhradenie zálohy vo výške ... € pred odoslaním produktu. Ako to funguje?

Predajca môže vyžadovať zálohu za balné, poštovné, dobierku alebo ako generálnu zálohu od kupcu/výhercu. On sám si určí výšku zálohy. Systém je nastavený na maximálnu výšku zálohy €10.- Tým sa poisťuje, že vec, ktorú predal, kupujúci preberie. Predávajúci je povinný kupujúcemu odrátať výšku tejto zálohy z konečnej ceny.

V prípade, ak kupujúci zaplatí zálohu, a predávajúci neodošle predmet, ktorý kupujúci kúpil/vyhral, do 5 pracovných dní, odporúčame kontaktovať naše kontaktné centrum. V prípade porušenia podmienok môžu administrátori 1euro.sk kredit predávajúcemu odobrať a vrátiť kupujúcemu a zablokovať takýto účet predajcu.

Výhodou pre kupujúcich je, že ak si dobijú kredit online prevodom alebo platobnou kartou, dostanú ako bonus 10 % naviac k sume, ktorú si dobili, takže Vás v niektorých prípadoch môže vyjsť poštovné zadarmo.

 

13. Záloha za balné, poštovné, dobierku alebo ako generálna záloha

,,Vyžadujem zálohu" môžete použiť v prípade, ak požadujete od kupujúcich zálohu za balné, poštovné, dobierku alebo ako generálnu zálohu, že vec, ktorú kupec kúpi/vyhrá, od Vás aj preberie. Zálohu odporúčame nastaviť v reálnej výške Vašich výdajov. Systém je nastavený na maximálnu zálohu vo výške €10.-  Ak bude záloha vysoká, je pravdepodobné, že to odradí potenciálnych kupcov od kúpy. ,,Vyžadujem zálohu" sa nesmie používať ako platba za tovar! POZOR! Záloha sa Vám pripíše ako kredit na Váš účet a nemôžete si ju dať preplatiť, ale môžete ju používať na platbu služieb na 1euro.sk a na platbu bannerovej reklamy. 

 

V prípade, že kupec nepreberie zásielku, ktorú od Vás riadne vyhral alebo kúpil, záloha, ktorú Vám zaplatil, ostáva u Vás ako kompenzácia za výdaje spojené so zasielaním atď. V prípade, že Vám kupec zálohu zaplatí, a Vy vec nepošlete, bude Vám kredit odobraný a vrátený kupcovi. V týchto prípadoch administrátori 1euro.sk budú komunikovať s kupcom a predajcom a rozhodnú. Pri zneužívaní tejto funkcie môžu takémuto členovi účet zablokovať. V prípade akýchkoľvek sporov nás, prosím, kontaktujte cez kontaktný formulár.

14. Kupujem, prihadzujem

Aukcie, na ktoré prihadzujem

Tu sa vám zobrazia všetky vaše aukcie, na ktoré prihadzujete

Watchlist – sledujem

Tu sa vám zobrazia všetky ponuky, ktoré sledu

Naposledy prezerané

Tu sa vám zobrazia všetky ponuky, ktoré ste si na 1euro.sk prezerali naposledy

Vyhrané aukcie

Tu sa vám zobrazia všetky ponuky, ktoré ste vyhrali

Prehrané aukcie

Tu sa vám zobrazia všetky ponuky, ktoré ste chceli kúpiť, na ktoré ste prihadzovali, ale nevyhrali ste ich

15. Vloženie youtube videa

Ak chcete Vašu ponuku prezentovať profesionálnejšie a prilákať viac záujemcov, prípadne ukázať funkčnosť výrobku, môžete si do Vašej aukcie alebo inzerátu vložiť aj Vaše video z YouTube. 

16. Môžem požiadať predajcu o zrušenie môjho prihodenia?

Áno, môžete. V prípade, že ste sa pomýlili a prihodili ste na aukciu nejakú sumu, máte možnosť cez Položiť otázku požiadať predajcu o zrušenie Vášho prihodenia. Odporúčame, aby ste vysvetlili predajcovi, že máte seriózny dôvod na zrušenie prihodenia, v opačnom prípade Vás môže predajca úplne zablokovať. Predajca v niektorých prípadoch nemôže vymazať posledné prihodenia, ak sa momentálne nenachádza pri počítači. 

17. Prečo môžem editovať môj inzerát/aukciu iba obmedzene?

Editovať už zverejnenú aukciu alebo inzerát môžete iba obmedzene, a to z bezpečnostných dôvodov. V prvom rade, ak niečo uvediete do popisu aukcie/inzerátu a pridáte k ponuke aj fotky, kupujúci prihadzujú na Vašu ponuku, ktorá bola opísaná v čase jeho prihodenia. Preto nie je možné meniť už zadaný text/popis aukcie alebo inzerátu a nie je možné vymazať už zverejnené fotky. Avšak môžete text alebo popis pridávať spolu s novými fotkami. Pri pridaní textu sa zobrazí dátum a čas pridania. V prípade, že máte vážny dôvod na zmenu textu alebo fotografie, kontaktujte, prosím, našich administrátorov.

18. Stránka mojej firmy

Možnosť otvoriť si Firemnú stránku získate automaticky po zadaní IČO do prihlasovacích údajov. V stránke mojej firmy môžete prezentovať svoju firmu, opísať činnosť, prípadne služby, ktoré poskytujete, uviesť svoje kontaktné údaje, mapu a adresu sídla firmy. Takisto cez Stránka mojej firmy môžete predávať tovar, poskytovať služby, zadávať ponuky alebo nakupovať. Poplatky za túto službu nájdete v kategórii Cennik.

19. Môj e-shop

Možnosť otvoriť si E-shop získate automaticky po zadaní IČO do firemných prihlasovacích údajov. V e-shope môžete prezentovať svoj online obchod, podrobne opísať výrobky, ktoré predávate, uviesť svoje kontaktné údaje, prípadne mapu a adresu, ak umožňujete aj osobné vyzdvihnutie tovaru. Takisto cez e-shop môžete predávať tovar v neobmedzenom množstve, umiestniť si ho do rôznych kategórií. E-shop je navrhnutý tak, aby bola manipulácia s ním veľmi jednoduchá. Ak už vlastníte e-shop a chcete si vytvoriť aj e-shop na 1euro.sk a premiestniť všetky výrobky aj do nového e-shopu, kontaktujte cez kontaktný formulár náš obchodný tím, ktorý Vám pomôže s výberom najlepšej metódy transferu produktov. Poplatky za služby nájdete v kategórii Cenník.

20. Môžem mať E-shop, Moja firma a aj osobný účet ako jedna osoba?

Áno, môžete. Pri prvej registrácii sa Vám automaticky aktivuje osobný užívateľský účet, ale ak máte aj firmu a chcete sa prezentovať na 1euro.sk, tak sa Vám po vyplnení časti Moje firemné údaje a vložení IČO, ktoré náš systém porovnáva s ORSR a ŽRSR, aktivuje automaticky aj Moja firma a E-shop.

Znamená to, že máte 3 samostatné účty na 1euro.sk, kde ako občan napríklad predávate nepotrebné veci z bytu pod svojím menom, ktoré ste uviedli pri prvej registrácii, v Moja firma ponúkate svoje firemné produkty alebo služby pod menom názvu firmy, ktorý ste vyplnili v časti Moje firemné údaje, a v E-shope môžete ponúkať výrobky iné ako v Moja firma. Všetky 3 účty majú samostatné mená, názvy, získavajú samostatné hodnotenia a nie je možné si ich spojiť akýmkoľvek spôsobom. Viete o nich iba Vy. Poplatky za túto službu nájdete v kategórii Cenník.

21. Oznamy

Tu pridajte svoje súkromnéfiremné alebo úradné oznamy. Do tejto kategórie si môžete vložiť Váš oznam, či už súkromného, firemného alebo iného charakteru. Dobu trvania si nastavte od 5 dní až po 30 dní. Po tejto dobe sa Oznam automaticky vymaže. Táto služba je zadarmo pre všetkých.

22. Ako vložiť inzerát, aukciu alebo ponuku zadarmo?

Pridávať môžete aj ponuky, aukcie a inzeráty úplne zadarmo. Stačí dodržať tieto podmienky:

 • netopovať a nezvýrazniť ponuku
 • nenastavovať rezervačnú cenu
 • nevkladať podnadpis ponuky
 • koniec platnosti do 7 dní
 • pridať najviac 1 fotografiu

Každý užívateľ portálu 1euro.sk, ak chce predávať tovar, ponúkať služby, pridávať oznamy, musí uhradiť mesačný poplatok vo výške 1 €, ktorý mu bude automatický stiahnutý systémom pri vložení prvej aukcie, inzerátu alebo akejkoľvek ponuky a ktorý platí po dobu 30 dní od dátumu vloženia prvej ponuky. Počas týchto 30 dní môžete vložiť neobmedzený počet ponúk. Ak chcete na portáli 1euro.sk iba nakupovať, neplatíte žiadny mesačný poplatok.

23. Aukcie od 1 €

Tu sa Vám zobrazia všetky aukcie a inzeráty, ktoré sa začínajú predávať od 1 €. Systém Vám ich automaticky ukáže v poradí od ponúk, ktoré končia o chvíľu, až po všetky ďalšie, ktoré končia o týždne. Poradie a počet si systém vyberá sám.

24. TOP aukcie

Tu sa Vám zobrazia všetky aktuálne Topované  aukcie, inzeráty. Systém Vám ich automaticky ukáže v poradí od ponúk, ktoré končia o chvíľu, až po všetky dalšie, ktoré končia o týždne. Poradie a počet si systém vyberá sám.

25. Končiace aukcie

Tu sa Vám zobrazia všetky aktuálne Končiace aukcie, inzeráty. Systém Vám ich automaticky ukáže v poradí od ponúk, ktoré končia o chvíľu, až po všetky ďalšie, ktoré končia o týždne. Poradie a počet si systém vyberá sám.

26. Ako nakupovať a predávať bezpečne

Ak predávate, popíšte svoju ponuku čo najpresnejšie a nezabudnite na kvalitné fotografie. Na prípadné otázky záujemcov odpovedajte slušne, pohotovo a hlavne pravdivo. 

Ak kupujete, overte si, či má predajca overenú adresu. Ak áno, je pravdepodobnejšie, že obchod bude bezpečnejší.

Nereagujte na ponuky s príliš lákavou cenou a nikdy neplaťte dopredu (ani zálohy). Neplaťte ani cez Western Union.

Akékoľvek podozrivé ponuky alebo činnosť nahláste na preverenie administrátorom 1euro.sk cez tlačidlo Nahlásiť ponuku, ktoré sa nachádza pod každou ponukou.

27. Ako zistiť GPS súradnice?

GPS pozícia je vhodným doplnkom firemnej stránky, ak vás zákazníci navštevujú aj osobne.

GPS pozíciu zistíte nasledovne:

 1. otvorte si stránku https://www.google.sk/maps/
 2. do vyhľadávacieho poľa zadajte želanú adresu a kliknite na tlačidlo Vyhľadať (ikonka lupy)
 3. na mape nájdite bod čo najbližšie k želanej adrese a kliknite naň pravým tlačidlom myši
 4. v roletke kliknite na možnosť Čo je tu?
 5. v spodnej časti obrazovky sa vypíše presná pozícia daného bodu. Po kliknutí na dané súradnice sa tieto prepíšu do vyhľadávacieho poľa, odkiaľ ich si ich ľahko skopírujete.
 6. Skopírované súradnice potom vložte do poľa GPS súradnice.

28. Kúpa a automatické prihadzovanie

Ak hľadáte nejakú vec, zadajte kľúčové slová do vyhľadávacieho okna alebo si prezrite príslušnú kategóriu. Ak chcete predmet aukcie/inzerátu kúpiť, jednoducho prihoďte sumu, alebo ak chcete kúpiť predmet aukcie/inzerátu okamžite, stlačte na ,,Kúpiť hneď“. Minimálna výška prihadzovania je nastavená automaticky a závisí od výšky predávanej sumy. Ak chcete kúpiť konkrétnu vec, ale ste zaneprázdnený, môžete využiť možnosť ,,Automatického prihadzovania“ do Vami určenej maximálnej výšky. Systém bude za Vás automaticky prihadzovať minimálnu povinnú sumu, ktorá nasleduje za posledným prihodením. Automatické prihadzovanie sa skončí, keď aukcia dosiahne určenú sumu.

Ak sa aukcia skončí neúspešne, predajca má možnosť využiť funkciu ,,Predať za zníženú cenu“ a poslať túto ponuku ďalším dvom členom v poradí, ktorí prihadzovali v aukcii. 70 % všetkých ponúk za zníženú cenu sa končí úspešným predajom.

29. Blokovanie používateľov (blacklist)

Váš "Blacklist" Vám umožňuje zablokovať si jednotlivých členov, s ktorými nechcete obchodovať, pre rôzne dôvody. Ak Vám taký člen bude chcieť položiť otázku, prihodiť sumu atď., bude mu oznámené, že je zablokovaný u konkrétneho člena. 1EURO.sk nikdy neskúma, prečo ste zablokoval iného člena, a nevie takýchto členov odblokovať. Zablokovať iného člena môžete v detaile Vašej aukcie alebo inzerátu.

Ak chcete zablokovaného člena odblokovať, stlačte pri jeho mene tlačidlo "Odblokovať".

30. Zmena Vašich údajov, zrušenie účtu

Zmeny emailu, registračného mena, personálnych detailov alebo zrušenie účtu sú možné iba cez osobitný email  admin@1euro.sk, a to iba z vážnych dôvodov, a budú vykonané do 72 hodín od Vašej žiadosti. V prípade záujmu o zrušenie používateľského účtu nás kontaktujte.

31. Dobíjanie kreditu a fakturácia

Dobiť kredit si môžete 4 spôsobmi:

Dobiť kredit cez SMS

Maximálna suma dobitia je 10 € prostredníctvom Vášho mobilného telefónu, ktorého číslo ste uviedli v registrácii na 1euro.sk a overili prostredníctvom sms správy.

Dobiť kredit online prevodom

Pri použití Zaplatiť Online prevodom Vás systém presunie na platobnú bránu firmy TRUSPAY a.s., kde budete postupovať tak, ako Vás ich systém bude smerovať. Automaticky získate od nás ako bonus 10 % naviac zo sumy Vášho dobitia a bude automaticky pripísaná na Váš účet.

Dobiť kredit platobnou kartou

Pri použití Dobiť kredit platobnou kartou Vás systém presunie na platobnú bránu banky Slovenskej sporiteľne, kde budete postupovať tak, ako Vás ich systém bude smerovať. Automaticky získate od nás ako bonus 10 % naviac zo sumy Vášho dobitia a bude automaticky pripísaná na Váš účet.

Dobiť kredit klasickým prevodom

Pri dobití kreditu Klasickým prevodom Vám po stlačení Zaplatiť systém vygeneruje predfaktúru s údajmi ako iban, variabilný, konštantný symbol, aj so sumou, ktorú ste si zvolili. Potom buď zaplatíte tak, že sa sami online prihlásite do svojej banky, alebo navštívite osobne svoju banku a tam zaplatíte prevodom na účet 1euro.sk. Platba a prevod sa uskutočnia za 2 až 3 pracovné dni, v závislosti od Vašej banky, a Váš kredit Vám bude pripísaný až po tejto dobe. Taktiež sa Vám v systéme automaticky vygeneruje faktúra s potvrdením o zaplatenej úhrade. Automaticky získate od nás ako bonus 15 % naviac zo sumy Vášho dobitia a bude automaticky pripísaná na Váš účet.

Detaily o dobíjaní vášho kreditu nájdete v časti História kreditu a v časti Fakturácia nájdete aj všetky predfaktúry a faktúry za objednané služby na 1euro.sk.

32. Platba kartou na www.1euro.sk

Ako je riešené zabezpečenie?  

- Údaje zo svojej platobnej karty zadávate priamo na zabezpečenom webe .

- Všetky operácie kartou prebiehajú mimo našich systémov, prístup k Vašim citlivým kartovým údajom má len banka.

- Prenosy dát pri platbe sú vždy šifrované protokolom HTTPS.

- Podporujeme najmodernejšie riešenie 3-D Secure, ktoré vám zaručí nadštandardnú úroveň zabezpečenia.  

Informujte sa u svojej banky, či vaša karta podporuje 3-D Secure. Ak áno, po zadaní karty na platobnej bráne banky budete ešte presmerovaný na web vašej banky, kde vložíte svoje 3-D Secure heslo.  


Aké karty prijímame?  


Platobná brána akceptuje karty typu VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro a Diners Club. Nie všetky vydávané karty majú povolené online transakcie. Ak si nie ste istý, obráťte sa na svoju banku, či vaša karta umožňuje platby online.  


Ako u nás zaplatíte?  


Pri vytváraní objednávky vyberte v Môj účet a Dobiť kredit platbu kartou online. Po dokončení objednávky nastane presmerovanie na platobnú bránu banky, ktorá zobrazí rekapituláciu platby (suma, popis objednávky) a vyzve vás na zadanie kartových údajov:  


- číslo karty (PAN),

- exspirácia karty (mesiac/rok),

- CVV2/CVC2 kód karty (tento 3-miestny kód nájdete na zadnej strane karty, väčšinou vedľa podpisového prúžka).  


Po zadaní sa tie kartové údaje prenesú na pozadí do vašej banky, ktorá overí možnosť vykonania platby (skontroluje disponibilný zostatok na vašom účte, platnosť karty atď.). Ak je všetko v poriadku, SLSP vykoná autorizáciu transakcie a do našich systémov odošle potvrdenie o úspešnosti platby. Po autorizácii platby sa na platobnej bráne zobrazí potvrdzujúci oznam a nastane presmerovanie späť na stránky banky. O výsledku transakcie budete informovaný tiež e-mailom.  


Platba bola zamietnutá, čo ďalej?  


Dôvodov na zamietnutie platby môže byť niekoľko, tu uvádzame tie najčastejšie:  


- kartové údaje neboli vyplnené správne,

- karta exspirovala (skončila sa platnosť vašej karty),

- máte nedostatočný zostatok na účte,

- došlo k vyčerpaniu denného limitu alebo limitu pre online platby,

- bolo nesprávne zadané 3-D Secure heslo,

- vaša karta nie je určená na online platby.  


Ak si myslíte, že vaša karta aj účet sú v poriadku, a transakcia bola napriek tomu zamietnutá, skontaktujte sa s bankou, ktorá Vám kartu vydala.

33. Moji obľúbení predajcovia

Tu sa vám zobrazia všetci predajcovia, firmy, eshopy, ktoré ste si vložili do tejto kategórie. Pomôže vám to orientovať sa a porovnávať tovar, služby atď. u svojej konkurencie, sledovať ceny tovarov, množstvá, druhy a typy, sledovať ich hodnotenie a správanie sa na 1euro.sk. Pridať si predajcu do Moji obľúbení predajcovia môžete v jednotlivých ponukách stlačením tlačidla sledovať. Táto služba je zadarmo.

34. Kto ma má označeného ako obľúbeného predajcu?

Aktivujte si túto službu a zistite, ktorí používatelia 1euro.sk Vás majú zaradených medzi obľúbenými predajcami. Služba stojí 1 € na dobu 30 dní. Počas tejto doby nižšie uvidíte konkrétny zoznam používateľov.

Ak chcete vedieť, koľkým občanom, firmám, konkurencii sa páčia Vaše ponuky, aktivujte si túto užitočnú funkciu. Podľa prezerania ich profilov budete vedieť, u akej kategórie kupcov ste obľúbený, a takto si sám môžete kontrolovať a riadiť úspešný predaj a postup vášho eshopu, firmy alebo ako občana predajcu, prípadne si môžete veľmi ľahko zistiť, či vás sleduje konkurencia, ak predáva podobný tovar alebo ponúka podobnú službu ako vy.

35. Watchlist - ponuky, ktoré sledujem

V sekcii Môj watchlist sa zobrazujú všetky aukcie a inzeráty, v ktorých ste prihadzovali, pridali otázku alebo ste ich manuálne zaradili do Watchlist-u. Zobrazujú sa tu maximálne 60 dní. Jednoducho a rýchlo sa tak dostanete k ponukám, ktoré Vás zaujali.

36. Blog na 1euro.sk

Aukčný a inzertný portál 1EURO.sk

V Môj blog môžete pridávať svoje články o svojich produktoch, ktoré predávate na 1euro.sk, zviditeľniť svoju firmu, opísať služby, ktoré poskytujete. Takisto si tu môžete vložiť svoj reklamný článok, fotografie, alebo napísať niečo o sebe podľa Vášho uváženia. Váš blog je spojený s Vaším účtom na 1euro.sk a každý užívateľ portálu www.1euro.sk má k nemu prístup. Člen 1euro.sk môže publikovať články na akúkoľvek tému, ktorá sa týka portálu www.1euro.sk, nesmie však porušovať zákony Slovenskej republiky. Ak tak urobí, preberá za svoje konanie plnú právnu zodpovednosť. Vedľa Vášho blogu náš systém náhodne vyberie a zobrazí Vaše aukcie, inzeráty a ponuky z E-shopov a Moja Firma. Ak chcete opísať v Blogu konkrétny produkt alebo službu, odporúčame pridať k nemu aj súvisiace fotografie.

37. Užitočné web linky - Doručovanie a prijímanie zásielok

38. Predaj potravín podľa Zákona 152/1995 Z.z. NR SR na www.1euro.sk

Každý predajca, výrobca, distribútor alebo osoba, ktorá sa akýmkoľvek spôsobom zúčastňuje v potravinovom procese a pridáva ponuky na www.1euro.sk v kategórii POTRAVINY, FARMY, PEKÁRNE, je povinná dodržiavať ustanovenie zákona 152/1995 Z.z. ZÁKON NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY z 27. júna 1995 o potravinách. V prípade, ak administrátori www.1euro.sk získajú akékoľvek podozrenie o predajcovi, takéhoto predajcu zablokujú a vyzvú ho na predloženie dokumentov oprávňujúcich predaj potravín cez internet. 

 

                                                                                        § 6

                                  Registrácia prevádzkarní a podmienky umiestňovania potravín na trh

(1) Každý prevádzkovateľ vrátane prevádzkovateľa internetového predaja, okrem prevádzkovateľov uvedených

v osobitnom predpise, 6) oznámi podľa osobitného predpisu7) príslušnému orgánu úradnej kontroly potravín [§

21 ods. 1 písm. b) a d)] každú prevádzkareň podliehajúcu jeho kontrole, ktorá vykonáva činnosť na akomkoľvek

stupni výroby, spracúvania a distribúcie potravín na účely registrácie. Prevádzkovateľ vrátane prevádzkovateľa

internetového predaja, okrem prevádzkovateľov uvedených v osobitnom predpise, 6) oznámi príslušnému

orgánu úradnej kontroly potravín akúkoľvek významnú zmenu činnosti prevádzkarne alebo jej uzatvorenie.

(2) Orgány úradnej kontroly potravín [§ 21 ods. 1 písm. b) a c)] vedú aktuálne zoznamy registrovaných

prevádzkarní podľa odseku 1.

(3) Prevádzkovateľ, ktorý umiestňuje potraviny na trh, môže umiestňovať na trh8a)

a) nové potraviny1b) a výživové doplnky so súhlasom podľa osobitného predpisu, 8b)

b) potraviny na počiatočnú výživu dojčiat, dietetické potraviny na osobitné medicínske účely, ostatné potraviny

na osobitné výživové účely so súhlasom podľa osobitného predpisu, 8bb)

c) minerálne vody a pramenité vody dovážané z tretích krajín so súhlasom podľa osobitného predpisu, 8bb)

d) potraviny s výživovým tvrdením a zdravotným tvrdením podľa osobitného predpisu, 8c)

e) geneticky modifikované potraviny len so súhlasom a za podmienok ustanovených ministerstvom a

schválených Európskou komisiou.

(4) Každý, kto uvádza na trh potraviny alebo výživové doplnky prostredníctvom internetového predaja, je

povinný

a) ponúkať iba potraviny alebo výživové doplnky, ktoré spĺňajú požiadavky podľa tohto zákona a osobitných

predpisov, 1e)

b) byť registrovaný pri potravinách regionálnou veterinárnou a potravinovou správou a pri výživových

prípravkoch organizáciou poverenou8b) ministerstvom zdravotníctva,

c) dodržiavať hygienu uvádzania na trh,

d) na svojom webovom sídle zverejniť:

1. obchodné meno a miesto podnikania, ak ide o fyzickú osobu podnikateľa alebo obchodné meno a sídlo, ak ide

o právnickú osobu, telefonický kontakt, e-mailový kontakt, identifikačné číslo organizácie,

2. názov potraviny alebo výživového doplnku,

3. cenu potraviny alebo výživového doplnku,

4. dodacie podmienky a náklady na dodanie,

5. platobné podmienky,

6. obchodné podmienky.

(5) Do obehu je zakázané uvádzať potraviny

a) iné ako bezpečné, 8d)

b) klamlivo označené alebo ponúkané na spotrebu klamlivým spôsobom,

c) neznámeho pôvodu,

d) po uplynutom dátume spotreby alebo dátume minimálnej trvanlivosti.

(6) Klamlivým spôsobom ponúkania potravín na spotrebu je ústna alebo písomná informácia o potravine

oznamovaná predávajúcim spotrebiteľovi, ktorá je nepravdivá, zavádzajúca alebo skresľujúca.

 

39. Ďalšie otázky a problémy

V prípade ďalších otázok alebo problémov nás kontaktujte.

Tieto stránky používajú technológiu Cookies pre skvalitnenie ponúkaných služieb.
Ak prechádzate tento web bez zmeny nastavenia Cookies vo vašom prehliadači, vyjadrujete tým súhlas s ich používaním. Podrobnejšie informácie Súhlasím